Ve škole se neučí, ve škole se šije

 Rubrika Důležité informace

Nedostatek roušek je tíživým problémem i v našem městysi. Proto se ve středu sešly paní učitelky a paní hospodářka se zkoušenou švadlenou paní Sýkorovou, aby zahájily „velkovýrobu“ roušek. Podařilo se nařezat látky a připravit tkalouny na přibližně 150 roušek. Poté si švadlenky práci odnesly domů ke svým šicím strojům. Roušky jsou postupně předávány městysi a ten zajistí jejich doručení převážně starším občanům, pracovníkům na poště či v obchodech.

Je potřeba však zvýšit výrobu a materiál pomalu dochází. Proto prosíme dobré duše, zda by se ve svých domácnostech porozhlédly po:

  • nevyužitých látkách,
  • nepotřebných povlečeních,
  • tkalounech,
  • nití,
  • prádlových gumách.

Budeme rádi, když se do šití roušek zapojí co nejvíce lidí. Není potřeba umět jen šít. Zapojit se můžete různě. Další informace vám ochotně sdělí paní uč. Půlkrábková na tel. čísle: 773 784 275. Mnohokrát děkujeme.

 

„Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě.“

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání