Lyžařský zájezd v Krkonoších

 Rubrika Z naší školy

První březnový týden trávili někteří žáci na krkonošských svazích, konkrétně v Benecku – ve vzdušných lázní Krkonoš, aby se zdokonalili ve sjezdovém i běžeckém lyžování.

Ubytovaní jsme byli v Hotelu Sůva, který nám po celou dobu pobytu poskytoval 100% full servise. Od výborného a pestrého stravování, tepla až po milý úsměv paní vedoucí.

V letošním roce jsme trochu zaexperimentovali a odvezli na lyžařský výcvik poněkud na první pohled nesourodou skupinu. Účastníky zájezdu byli žáci napříč čtvrtého až devátého ročníku. Úplní začátečníci i pokročilí lyžaři. Nakonec se ukázalo, že to byl docela dobrý nápad. Velcí donesli malým lyže na svah a malí, plní elánu, nedovolili velkým ani trochu vydechnout. A tak všichni utahaní, ale snad spokojení, leželi v devět v postelích.

A co jsme za ten týden všechno stihli? Každý den jsme téměř pět hodin pilovali oblouky, na lyžích i snowboardech, všichni jsme podnikli půldenní šestikilometrový výlet na běžkách na Rovinky, jedno odpoledne jsme si vyšlápli na vrchol Žalý (1019 m n. m.) – někdo ještě výš, když vystoupal po 89 schodech na špici tamní rozhledny. Zahráli jsme si bowling, hráli nespočet společenských a stolních her, zasoutěžili jsme si v oblíbeném Riskuj či poslechli velmi poutavou přednášku bývalého náčelníka horské služby. Hodinové vyprávění plné zajímavostí a skutečných příběhů velmi zaujalo všechny posluchače. Věříme, že si z něj děti odnesly to dobré a dnes už všechny vědí, jak se na horách správně chovat. Osm žáků se také vydalo na půldenní výlet na běžkách na Horní Mísečky, což znamenalo poprat se s úctyhodnými 23 kilometry. Neúnavní lyžníci si také vyzkoušeli, jaké požitky přináší takové večerní lyžování. Ke konci kurzu se 13 žáků rozhodlo, že by bylo dobré se naučit také na snowboardu. Někteří záhy, někteří odpoledne, zvládli sjet kopec nejen padajícím listem, ale i smýkaným obloukem. A na vleku to byla pro všechny úplná hračka! Den před odjezdem nechyběly závody ve slalomu a v běhu na lyžích. Bylo toho skutečně dost. A bylo to moc prima!

Škoda jen, že příští rok paní vedoucí Sůvy končí. Bude v ní jiný nájemce, a tak uvidíme, kam nás chuť lyžovat, být pospolu a učit se novým dovednostem zavede. Každopádně budeme moc rádi, když opět lyžařský kurz uspořádáme.

 

Ivana Chocholová

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání