VÝROBA HMYZÍCH DOMEČKŮ A JEJICH UMÍSTĚNÍ DO PŘÍRODY

 Rubrika Z naší školy

Nejenže nadělají parády, ale ještě jsou velkými pomocníky. Řeč je o hmyzích domečcích. Hmyzu v přírodě ubývá, a tak instalace hmyzích domečků je jednou z možností, jak vrátit hmyz, který se stará o opylování a bojuje se škůdci, zpět na naše zahrady a louky. V domečku může hmyz zazimovat, naklást vajíčka a mohou se v něm i vyvíjet larvy. Hmyzí domečky vyvěšujeme na jižní strany tak, aby byly chráněny proti dešti, větru a případným predátorům.

Kluci a holky z druhého stupně základní školy se během pracovních činností s vervou pustili do výroby umělých skrýší nejen pro včely samotářky, ale i škvory, motýly, pestřenky či slunéčka sedmitečná. A jak se jim to povedlo? Posuďte sami. Některé už zdobí soukromé zahrady, některé jsou umístěné na volných prostranstvích. Uvidíme, jak dlouho. V loňském roce jsme takto v rámci enviromentální výchovy rozvěsili krmítka. Ne všechna krmítka však přežila ataky místních vandalů. Tak ještě přiložím vzkaz: „Hmyzí příbytky jsou opravdu povedené, žáci na nich s pečlivostí pracovali několik hodin … proto, važme si jejich práce.“

Ivana Chocholová

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání