Do naší školy zavítalo The Bear Educational Theatre

V pondělí 18. 11. 2019 proběhla ve školní tělocvičně dvě představení The Bear Educational Theatre. Jedná se o divadlo, kde herci, většinou rodilí mluvčí, hrají divadelní představení v angličtině, které je vždy zaměřeno na nějaký jazykový jev. Děti nejsou jen pasivními diváky a jsou vtaženy do představení. Herci si s nimi povídají, děti jim odpovídají anglicky. Pro malé děti se jednalo o hru „Jackie and the Gigant“, kdy se interakce mezi dětmi a herci povedla výborně, děti reagovaly opravdu bezprostředně.

Pro druhý stupeň byla připravena hra s názvem „A Show Full of Lies“, která byla zaměřena nejen na praktické využití pokročilejší gramatiky, ale žáci byli vedeni k tomu, aby se zamysleli nad lhaním, manipulací a jak se k těmto jevům postavit. Toto představení bylo tedy pro žáky náročnější, protože museli nejen dobře rozumět, ale i řešit poměrně složité morální problémy, nad kterými bylo třeba se zamyslet.

Mgr. M. Obluková