Do naší školy zavítalo The Bear Educational Theatre

 Rubrika Z naší školy

V pondělí 18. 11. 2019 proběhla ve školní tělocvičně dvě představení The Bear Educational Theatre. Jedná se o divadlo, kde herci, většinou rodilí mluvčí, hrají divadelní představení v angličtině, které je vždy zaměřeno na nějaký jazykový jev. Děti nejsou jen pasivními diváky a jsou vtaženy do představení. Herci si s nimi povídají, děti jim odpovídají anglicky. Pro malé děti se jednalo o hru „Jackie and the Gigant“, kdy se interakce mezi dětmi a herci povedla výborně, děti reagovaly opravdu bezprostředně.

Pro druhý stupeň byla připravena hra s názvem „A Show Full of Lies“, která byla zaměřena nejen na praktické využití pokročilejší gramatiky, ale žáci byli vedeni k tomu, aby se zamysleli nad lhaním, manipulací a jak se k těmto jevům postavit. Toto představení bylo tedy pro žáky náročnější, protože museli nejen dobře rozumět, ale i řešit poměrně složité morální problémy, nad kterými bylo třeba se zamyslet.

Mgr. M. Obluková

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání