Projektový den „Poskytování první pomoci“

 Rubrika Z naší školy

V ZŠ Jince se 5.11.2019 uskutečnil plánovaný projektový den Poskytování první pomoci.

Žáci celé školy byli rozděleni do skupin, ve kterých pracovali. Procvičována byla různá témata: resuscitace, zajištění životně důležitých funkcí, dýchání, práce srdce, telefonní čísla 150,155, 158, 112, přivolání pomoci, zástava krvácení, nácvik obvazové techniky, zlomeniny, poranění pohybového aparátu  atd.

Do školy přijeli studenti SOŠ a SOU Dubno, oboru Požární technika a ti se podíleli na předvádění některých zdravotních zásahů. Největší zájem byl o práci s resuscitační loutkou, defibrilátorem a přípravu evakuačního zavazadla.

Mgr.Jitka Pilíková

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání