Atletika v ZŠ

 Rubrika Z naší školy

Podzimní dny na školách patří královně sportu. Ani na naší škole tomu nebylo jinak. Žáci se po intenzivní přípravě v hodinách tělesné výchovy zúčastnili atletického dne, kde poměřovali své síly se svými vrstevníky v běhu na 60 m, hodu míčkem či granátem, skoku dalekém a běhu na 500 nebo 1000 m. Musím říci, že většina žáků přistoupila k jednotlivým disciplínám velmi zodpovědně. Motivací některým byla budoucí reprezentace školy v přespolním běhu, některým postačilo jen utkat se se svými spolužáky, popřípadě zjistit, jak „na tom vlastně jsem“.

26. září na základě výsledků z atletického dne odjelo 32 žáků naší školy utkat se ve vytrvalosti s žáky okresu Příbram. Na Nový rybník se sjelo přes 500 vytrvalců, kteří chtěli „urvat“ ve svých kategoriích co nejlepší výsledek. Ten se nejlépe povedl týmu chlapců 4. a 5. ročníku (II. kategorie) ve složení Marek Veselý, Jiří Ortman a Jakub Majer, kteří vybojovali v těžké konkurenci 2. místo ze 17 škol. Pozadu nezůstaly ani dívky v téže kategorii, které doběhly na 6. pozici a dívky III. kategorie (6. – 7. ročník), které o sobě daly vědět 9. místem. V jednotlivcích byla nejúspěšnější závodnicí Andrea Škrabalová, která doběhla na 5. místě z 51 závodnic.

Všem běžcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na další sportovní zápolení. Třeba i v rámci olympijského víceboje, kterého se naše škola po loňském získání Zlaté medaile, opět účastní.

 

Ivana Chocholová

Poslední články
Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání