Takové byly Jinecké slavnosti 2019

 Rubrika Důležité informace, Z naší školy

Jinecké slavnosti

Jinecké slavnosti se letos nesly ve znamení stého výročí založení měšťanské školy a věřte, že byly velmi pestré.  „Střílelo se“, tancovalo, zpívalo i cvičilo.

Slavnosti zahájil proslovem ředitel školy Mgr. Petr Brychta, který poděkoval účinkujícím a učitelům za přípravy a popřál všem příjemnou podívanou.

S pásmem písniček, říkanek a básní se představili předškoláci z mateřské školy Sluníčko, kteří pod vějířem paní učitelky zvládli své vystoupení na výbornou. Program základní školy zahájil školní pěvecký sbor, který připomněl několik písní, nechyběla ani známá Zabili, zabili z muzikálu Balada pro banditu. Poté se prostor pod pódiem proměnil v arénu, kde parkuroví nadšenci předváděli své umění – salta vpřed i vzad, rondáty, fliky, …Šest chlapců se postaralo o nevídanou show. Diváci, kolikrát jejich vystoupení sledovali se zatajeným dechem.

Třídy 1. A a 1. B zazpívaly několik písní a předvedly, jak pěkně se naučily písmenka. ŠKOLE nakonec nezapomněly k narozeninám popřát.

Hodně se také jezdilo do ciziny. 2. třída nás svým zpěvem a hrou na hudební nástroje zavezla do Afriky, 3. A zatancovala původně polský tanec mazurku a 3. B si pro nás připravila zájezd až do Ameriky a dovezla celé obecenstvo za tancujícími Indiány. S 5.třídou jsme zajeli pro změnu k protinožcům za klokany. Dostali jsme takovou lekci, že kdybychom se stali klokaním mládětem, určitě bychom věděli, co dělat. 6. A nám dala rapovou písní v angličtině na vědomí, jak nenávidí nakupování. 6. B se představila s pohybovou skladbou inspirovanou filmem Mission impossible a zahrála si na tajné agenty. Díky 4. třídě se na Sokolské zahradě uskutečnil velkolepý ples a módní přehlídka, na kterou se sjely nejrůznější bytosti brdských lesů. Nechyběl ani samotný vládce Fabián. Mohli jsme si představit, jak znečištěné musí být naše lesy, neboť bytosti měly šaty ušité z „odpadků“, které klidně někdo v lese pohodil. Modely to byly vskutku originální a ušily si je samy děti. Jak se tančí country měla v malíku děvčata ze sedmé třídy. Jejich tanec na píseň Cotton Eye Joe roztleskal nejednoho návštěvníka. A už jdeme do finále. Na pódium nastupují osmáci a deváťáci a loučí se několika písněmi.

Počáteční obavy byly překonány. Učitelé a jejich svěřenci ze ZŠ a MŠ Jince se nemají za co stydět! Naopak. Věříme, že si všichni program náramně užili!

Na závěr se sluší také poděkovat městysu a technickým službám za zázemí, které nám nachystaly, včetně pitného režimu pro účinkující. Hasičům pak za kropení a osvěžení, neboť sobota 15. června byla skutečně horká.

 

Zpravodaj ze základky

 

Autoři článku: Jana Zvolánková 6. A a Ivana Chocholová

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání