Školní turnaj ve stolním tenise

 Rubrika Z naší školy

Ke konci května jsme v rámci celoroční soutěže uspořádali turnaj ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo 15 žáků z 5. a 6. tříd (III. kategorie) a 24 žáků ze 7. – 9. ročníku (IV. kategorie). Oprášili jsme ping pongové stoly, pan školník provedl nutné opravy, rozlosovali jsme do skupin a mohlo se začít. Scházeli jsme se převážně ráno před vyučováním, v odpoledních hodinách, někdy i o velkou přestávku. Nakonec bylo sehráno 135 zápasů a hrálo se téměř 16 hodin. K vidění byly napínavé souboje, zdravé soutěžení, ale také velmi kvalitní dovednosti některých jedinců. Některé bekhendy, forhendy, točená podání a dobře mířené smeče byly skutečně hodny profíků.

Žáci si během turnaje také osvojili pravidla stolního tenisu, pronikli do herních systémů a naučili se zapisovat jednotlivé výsledky.

Do turnaje se zapojilo i šest učitelů, kteří mezi sebou poměřili síly. Bonusem pak v den vyhlášení vítězů byla exhibiční utkání učitelů na prvních dvou místech s vítězi III a IV. kategorie.

A tady jsou ti nejlepší stolní tenisté naší školy:

 

III. kategorie

  1. místo – Jiří Šulc (6. B)
  2. místo – Jana Dendysová (6. A)
  3. místo – Filip Majer (5. tř.)

 

IV. kategorie

  1. místo – Vojtěch Kubát (8. tř.)
  2. místo – Matúš Cvanciger (8. tř.)
  3. místo – Nela Růtová (8. tř.)
Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání