5. ročník Jineckého krosu

 Rubrika Z naší školy

V sobotu 8. června již popáté přivítaly Jince běžce z nejrůznějších koutů Příbramska, Hořovicka, Berounska či Prahy. Naše základní škola se stala spolupořadatelem potřetí v řadě. Do přípravy běhu se zapojily jak žákyně a žáci 8. a 9. třídy, tak i nadšenci z řad učitelů a rodičů. Děti pomáhaly připravit závodní trasu a odměny pro vítěze, v den konání závodu „byly k ruce“ pořadatelům – staly se předběžci, doplňovaly občerstvení, odebíraly startovní čísla a čipy či pomáhaly s prezencí závodníků. Svých úkolů se zhostily zodpovědně a na výbornou.

Na start se postavilo 115 závodníků ve čtrnácti dětských kategoriích a 102 dospěláků ve dvanácti kategoriích. Naši školu reprezentovalo 16 dětí navštěvujících ještě školu mateřskou, přičemž nejúspěšnější byli Monika Šimková a Jan Diviš, kteří se radovali z 3. místa.

Ze základní školy bojovalo 14 borců, na stupních vítězů stanuli dva. Kategorii chlapců 10 – 11 let ovládl Matěj Sedláček, na stupně vítězů se postavil i Václav Vejr, který skončil pouhé 4 vteřiny za vítězem.

Jednotlivé výsledky závodu naleznete na www.brdskypohar.cz a fotografie v odkaze https://zwwonda.rajce.idnes.cz/Jinecky_kros_-_Jince_8._6._2019

Na závěr snad už jen vyslovit přání, aby v příštím roce vyběhlo více našich dětí a aby příští šestý ročník závodu, který je součástí Brdského běžeckého poháru, byl stejně úspěšný jako ten letošní. Děkuji dětem, učitelům a rodičům, kteří se o to zasloužili.

Ivana Chocholová

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání