Pohádkový les (Projekt Šablony 2)

 Rubrika Z naší školy

30.5.2019 ve ŠD proběhl projektový den „Pohádkový les“ na téma „Kniha přítel člověka“.

Tento tematický celek obsahoval různé pohádky a širokou nabídku činností, které byly naplánované v knihovně i v Ohrazenickém lese. Děti byly seznámeny s projektem, dostaly instrukce a putovní kartu, do které dostávaly razítka za splnění úkolů od pohádkových bytostí. V knihovně nás přivítala paní knihovnice Zuzana Belanská, která již měla připravené různé činnosti z oblasti známých pohádek. Děti pracovaly ve skupinkách, plnily všechny úkoly a odpovídaly na různé otázky.

Po odchodu z knihovny jsme pokračovali do pohádkového lesa. Děti cestou potkávaly celou řadu pohádkových bytostí – zlých i hodných. Setkaly se tak s Červenou Karkulkou, Ježibabou, vodníkem, princeznou a králem, s bílou paní, s klauny a také s rádci. Na každém stanovišti plnily různé úkoly od pohádkových bytostí. V cíli je čekaly otázky, na které musely odpovědět a následně hledaly poklad. Dětem se dostalo velké množství ponaučení a navíc se samy staly tvůrci Projektového dne. Odnesly si radost a pocity z hezkého odpoledne věnovaného pohádce a spojení této skutečnosti s knihovnou. Dětem jsme nabídli možnost vlastní realizace při přípravě a dramatizaci pohádek.

Moc nás potěšilo, že i v dnešní uspěchané době, jsou ještě pohádky pro děti potřebné a zajímavé. Pohádkového lesa se zúčastnily také děti z MŠ Sluníčko s p. uč. I.Šebkovou a M.Jančijovou a odcházely spokojeny. I spolupráce se staršími školáky – žáky 9.třídy byla výborná. Pomohli při realizaci Pohádkového lesa, kde ztvárnili pohádkové bytosti. Poděkování patří také p. uč. Feschak, p.uč. Kaššovicové a asistentům Michalovi Tichému a Petře Andělové. Budeme se těšit na příští rok.

A protože končí školní rok 2018/2019 chceme všem dětem, jejich rodičům i učitelům popřát krásné prázdniny a budeme se těšit v příštím školním roce 2019/2020.

 

Alena Dujčáková

(vedoucí družiny)

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání