Třídní výlet (5., 6. A, 7. třída)

V úterý 21. 5. se uskutečnil společný výlet tříd pod heslem „Aktivní a zážitkový výlet“. Třídy se vypravily autobusem do sportovního centra Sleťák v Kladně.

Děti byly rozděleny do 3 skupin záměrně věkově nesourodých. První skupina po náležitém poučení a přípravě zdolávala výškovou lezeckou dráhu, jiné děti jezdily na kolečkových bruslích a další žáci se věnovali dovednostním hrám, trénovali rovnováhu nebo odpočívali. Po zdolání úkolů se skupiny vyměnily.

Věkově promísené skupiny se nám osvědčily,starší a vyšší děti pomáhaly mladším a menším, jedni potřebovali pomoc druhých, ti jim pak rádi poděkovali. Zvláště lezecká dráha byla fyzicky i psychicky náročná. Mnozí zde zvítězili sami nad sebou a dokázali si, že když se o něco opravdu snaží, dá se to uskutečnit. V době odpočinku mizely dokonce i mobily a děti si společně povídaly.

V druhé části výletu jsme přešli do trampolínového areálu, kde nás čekalo několik druhů trampolín a minihřiště s umělým trávníkem.Každý si zde našel aktivity dle svého zájmu.

Do Jinec celá výprava dorazila časově dle předpokladu. Podle odezvy žáků soudíme, že měli spoustu zážitků a určitě bylo co doma vypravovat.

Za doprovázející třídní učitelky napsala Mgr. Olga Pospíšilová