Úspěch v plavecko-běžeckém poháru – 4 medaile pro ZŠ Jince!

 Rubrika Z naší školy

V pátek 17. května se 13ti členné družstvo vypravilo do Příbrami, kde se konalo okresní kolo plavecko-běžeckého poháru. Závod již po několikáté připravuje Středočeský kraj a naše škola se ho zúčastnila poprvé. Závodilo se v osmi kategoriích, žáci 1. stupně plavali 50 m a běželi 500 m, ti starší museli již zdolat vzdálenost 100 m a uběhnout 1 km. V běžeckém závodu se startovalo Gundersenovou metodou – závodníci startovali v pořadí daném výsledkovou listinou z plaveckého závodu takovou časovou ztrátou na prvního, s jakou doplavali v plaveckém závodě. Ambice nebyly velké, proto zisk čtyř medailí v týmu vyvolal vlnu nadšení.  V kategorii chlapců 1. – 3. tříd byl na třetím místě úspěšný Filip Macek (2. tř.), který dokonce v bazénu nechal za sebou všechny soupeře.  Matěj Sedláček (5. tř.) předvedl skvělý výkon v běhu a zajistil si tak bronzovou medaili. Běžecky se také prosadili Matěj Hubrt (8. tř.) a Václav Vejr (9. tř.), kteří brali stříbro a bronz. Velkou pochvalu si zaslouží i David Fenik (8. tř.), kterému se po trápení v bazénu a velké ztrátě podařilo díky famóznímu běhu probojovat na celkové 5. místo. V týmu byla skvělá atmosféra a věřím, že si závod všichni užili. Velmi mě těší, že všichni bojovali tzv. až na krev. Díky za vzornou reprezentaci školy.

Ivana Chocholová

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání