DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Měsíc duben začal 1. 4. ve školní družině besedou „Život ve vodě“ s rybářem panem Lanczem. Práce v družině potom pokračovala v dalších dnech jednak účastí dětí ve výtvarné soutěži Místní lidové knihovny na téma Velikonoční pomlázka a přípravou exponátů na tradiční jarní družinovou výstavu. Součástí této práce byla také sobota 13. 4., kdy se družina proměnila ve výtvarný ateliér – v tomto školním roce již podruhé. Sešli se tu děti s rodiči a během tvořivého odpoledne vznikly krásné společné práce. Atmosféra byla příjemná, výtvarnou činnost podbarvovaly písničky z pohádek, říkadla i koledy. Všichni si také mohli pochutnat na sladkém občerstvení. Práce, které vznikly, se staly součástí výše zmíněné výstavy a vyzdobily chodbu vedoucí ke školní družině. Samotná výstava probíhala ve dnech 15. – 17. 4. Pro děti z MŠ Sluníčko a pro žáky 1. stupně naší školy. Potrvá až do 23. 4., kdy přijdou také školáčci z čenkovské MŠ.

Velikonoční přípravy a samotná výstava je v naší družině dlouholetou tradicí stejně jako je tomu před Vánocemi. Nabízíme tak možnost vidět, jak šikovné a tvořivé jsme děti a předškoláčkům ukazujeme, co je čeká, až se také stanou školáky.

Alena Dujčáková

vedoucí školní družiny