Výukový program ve městě Kladně

 Rubrika Z naší školy

Dne 20. listopadu 2018 absolvovali žáci 8. a 9. třídy se svými učitelkami výukový program ve městě Kladno v podobě exkurze ve Středočeské vědecké knihovně a návštěvě divadelního představení v Městském divadle. Program začal v knihovně, v níž si žáci nejprve prohlédli sklad knih, kde je zaujaly skladovací boxy ovládané kulatými madly a knihy uložené podle čísel (SVK obsahuje přes půl milionu titulů uložených ještě v dalších pěti depozitech ve městě). Následoval výklad průvodkyně a exkurze do všech oddělení knihovny např. do studovny, přednáškového sálu a dalších místností, kde si žáci mohli vyzkoušet na počítači vyhledávání různých knižních titulů, CD atd. Seznámeni byli také se způsoby zápůjček. Prohlédnout si mohli i časopisy, neboť knihovna ukládá veškerý tisk, který u nás vychází. Zajímavé bylo sdělení, že v knihovně se pravidelně scházejí milovníci šachů i jiných deskových her, konají se zde koncerty, přednášky, dokonce i svatební obřady. Knihovna se nachází v hezké historické budově.

Po dvou hodinách strávených v knihovně se všichni přesunuli do Městského divadla Kladno, kde měli objednané představení  Petrolejové lampy. Podle stejnojmenné knihy Jaroslava Havlíčka hru s kladenskými herci nastudoval režisér Petr Svojtka. Představení mělo vynikající úroveň. Výborné herecké výkony, scéna, kostýmy a v neposlední řadě působivá hudba, to vše ještě umocnilo již tak tragický příběh z přelomu 19.a 20. století. Většina diváků zná stejnojmenný film Juraje Herze, který natočil v roce 1971. Pěkné zážitky a dojem z příjemně a zajímavě stráveného dne  podpořila sněhová nadílka, která zatím pokryla město.

 

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání