Sedmá třída na Vítkově

 Rubrika Z naší školy

Od začátku školního roku se žáci v hodinách občanské výchovy i společenskovědního semináře seznamovali s tzv. osmičkovými roky – tedy důležitými mezníky našich dějin v letech končících na osmičku.
Vyvrcholením tohoto tématu byla exkurze do Prahy na Vítkov. Obdivovali jsme tu třetí největší jezdeckou sochu světa od B. Kafky, funkcionalistickou stavbu památníku od architekta J. Zázvorky. Připomněli jsme si, že památník byl postaven k uctění čs. legionářů. Uvnitř jsme si shrnuli vše probrané. Odměnou nám byl překrásný výhled ze střechy památníku. Byl krásný a slunečný den 10. 10. 2018 a Praha byla úžasná.

Mgr. Olga Pospíšilová

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání