Čtveráci s Pavlem Šporclem

Čtveráci s Pavlem Šporclem 9. 10. v 10:45 v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici.

Žáci 8. a 9. třídy (a někteří i ze 7. třídy) měli to štěstí, že se jim podařilo dostat na výchovný koncert významného současného českého houslisty Pavla Šporcla. Snažili jsme se na jeho koncert dostat už vloni, ale všechny termíny jsou vždy téměř okamžitě beznadějně vyprodány. Paní učitelka J. Šmejkalová jako obvykle děti předem seznámila jak s dílem A. Vivaldiho Čtvero ročních období, ze kterého nám P. Šporcl spolu s patnácti hráči České filharmonie zahrál ukázky, ale i s osobností samotného P. Šporcla. Koncert se odehrával v krásném prostředí kostela sv. Šimona a Judy v Praze. Děkujme za krásný zážitek, citlivé moderování P. Šporcla, který děti dokázal zaujmout a snad trochu přitáhnout k poslechu jiné než moderní hudby. Doufáme, že si jinecké děti budou pamatovat nejen jméno významného rodáka J. Slavíka, ale nyní i jednoho z jeho následovníků P. Šporcla.

Mgr. M. Obluková