Projekt Sazka olympijský víceboj

 Rubrika Z naší školy

Sazka Olympijský víceboj je největší školní sportovní projekt v České republice. Je určený základním školám a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií, které se mohou s dětmi jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy.

V rámci Olympijského diplomu absolvují děti pod vedením svého učitele v průběhu školního roku při hodinách tělocviku 8 disciplín (1. Hluboký předklon, 2. T-běh, 3. Zkrácené sedy-lehy, 4. Postoj čápa, 5. Sprint 60 m, 6. Běh na 500 m (1. stupeň)/ Běh na 1000 m (2. stupeň), 7. Skok z místa (1. stupeň) / Trojskok snožmo z místa (2. stupeň), 8. Hod basketbalovým míčem). Na základě výsledků pak dostanou na konci školního roku diplom, který jim prozradí, jaké jsou jejich pohybové předpoklady a pro které sporty mají vhodné dispozice. Navíc se dozví, kde v okolí školy mají sportovní kluby, kam by se mohly přihlásit a provozovat doporučené sporty.

Velkou odměnou pro žáky naší školy může být trénink s olympionikem či olympijským medailistou! K tomu potřebujeme maximální zapojení žáků a učitelů při plnění disciplín Olympijského diplomu a také štěstí při losování…

Poslední články

Zanech komentář

Kontaktuje nás

Pokud máte nějaké dotazy či připomínky, můžete je odeslat přes tento formulář

Nelze přečíst? Změň text. captcha txt

Začni psát a stiskni Enter pro hledání