Rubrika Důležité informace

Obecné nařízení na ochranu osobních údajů neboli GDPR představuje právní rámec ochrany osobních údajů platný na celém území EU, který hájí práva jejích občanů proti neoprávněnému zacházení s jejich daty a osobními údaji. Jelikož dopady GDPR sahají i do oblasti školství, proběhlo dne 11. září 2018 v prostorách naší školy k danému tématu školení pro učitele, asistenty pedagogů a další zaměstnance.

Cílem tohoto školení bylo seznámit zúčastněné s povinnostmi, jež jim při nakládání s osobními údaji v souvislosti s nabytím účinnosti tohoto nařízení při jejich každodenní činností vznikají.

Problematikou související se získáváním nových údajů, nakládáním s údaji, kterými již škola disponuje, a nastavením procesu ochrany těchto údajů zúčastněné provedl advokát Mgr. Karel Masopust, který se na tuto oblast úzce specializuje.